i-MiEV

  • 01.jpg

100% naładowanie baterii pozwala na przejechanie 150km

To pierwszy na świecie samochód elektryczny seryjnej produkcji. Wyznacza nową epokę w motoryzacji będąc realną alternatywą dla samochodów spalinowych.

ELEKTRYCZNY SILNIK

Silnik i-MiEV-a to mały, lekki i bardzo wydajny silnik z synchronicznie umieszczonymi magnesami. To zapewnia zdecydowanie cichszą jazdę oraz większą moc od silników benzynowych. Ten wydajny silnik mimo, że mniejszy niż silnik benzynowy, dysponuje jednocześnie wysokim momentem obrotowym przy niskich obrotach. Dzięki temu i-MiEV przyspiesza zdecydowanie bardziej dynamicznie niż podobnych rozmiarów samochody napędzane silnikami spalinowymi.

SPECJALNA SKRZYNIA BIEGÓW

Nowe tryby skrzyni biegów – B, C i D pozwalają na dynamiczną i jednocześnie ekologiczną jazdę. Tryb B odzyskuje energię podczas zjazdów, tryb C zapewnia ekonomiczną jazdę poza miastem, a tryb D pozwala na dynamiczną jazdę w mieście. Wszystko po to, by Twój i-MiEV inteligentnie i oszczędnie zarządzał energią, dając Ci przy tym radość z jazdy.

ZARZĄDZANIE ENERGIĄ
i-MiEV magazynuje energię w systemie baterii litowo-jonowych (lithium-ion) składających się z akumulatorów. Każdy moduł to 4 ogniwa. W sumie 22 moduły tworzą jeden akumulator. Struktura modułowa akumulatorów pozwala zainstalować baterie zarówno w pozycji pionowej jak i poziomej pod podłogą. Ten niezwykle efektywny sposób zarządzania energią umożliwia i-MiEV-owi przejechanie 150 km. System baterii pozwala na efektywne użytkowanie samochodu do 10 lat, bez konieczności wymiany baterii na nowe.

i-MiEV akceptuje dwa rodzaje ładowania baterii:

  • ładowarka domowa do ładowania w domu lub na parkingu,
  • system szybkiego ładowania w specjalnie wyznaczonych do tego miejscach

i-MiEV może być ładowany z każdego zwykłego gniazdka elektrycznego za pomocą zwykłej wtyczki (o napięciu 100V lub 200V). Wtyczka dla ładowania „domowego” znajduje się po prawej stronie pojazdu, a system szybkiego ładowania został umieszczony po lewej stronie pojazdu.

BEZPIECZEŃSTWO
Poduszki bezpieczeństwa kierowcy i pasażera, boczne poduszki bezpieczeństwa oraz kurtyny dla 1 i 2 rzędu siedzeń zapewniają bezpieczeństwo w razie wypadku. Aktywna kontrola trakcji (TCL) i stabilizacji pojazdu (ASC) wraz z układem ABS z elektronicznym rozkładem siły hamowania pozwalają Ci bezpiecznie podróżować w każdych warunkach.

Zostaw nam swoje dane

skontaktujemy się z Tobą i dopasujemy ofertę do Twoich potrzeb

lub
* Pola oznaczone gwiazdką są obowiązkowe
Twoje dane będą bezpiecznie. Administratorem danych jest...
INFORMACJA
Podanie danych osobowych i wyrażenie zgód, o których mowa poniżej jest dobrowolne.
Osobie, której dane dotyczą, przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych oraz prawo do ich poprawiania.
Administratorem danych osobowych jest GRUPA PGD Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa z siedzibą w Krakowie przy ul. Rzemieślniczej 26, 30-403 Kraków, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego przez Sąd Rejonowy dla Krakowa-Śródmieścia w Krakowie, Wydział XI Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem KRS 0000433795 (dalej jako GRUPA PGD).
Przez Spółki Powiązane rozumie się spółki powiązane z GRUPĄ PGD, których wspólnikiem, udziałowcem lub akcjonariuszem jest spółka HOLDING 1 Spółka Akcyjna Spółka komandytowa z siedzibą w Krakowie, ul. Rzemieślnicza 26, 30-403 Kraków, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego przez Sąd Rejonowy dla Krakowa-Śródmieścia w Krakowie, Wydział XI Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem KRS 0000491677 (dalej jako Spółki Powiązane).