IX Zlot Wawrzkowizna 2011

Klub Mitsumaniaki.com

Zlot 2011 i krótka galeria (fotografie ze zbiorów klubowych, udostępnionych na forum klubu):

Japan Motors - wspieramy Mitsumaniaków.

IX Ogólnopolski Zlot Mitsumaniaków Wawrzkowizna 2011:

Ostatnie dni Sierpnia to już tradycyjnie czas spotkań ludzi zrzeszonych w Klubie i na forum miłośników samochodów marki Mitsubishi - Mitsumaniaki. W tym roku na ziemi łódzkiej, w okolicach Bełchatowa odbywał się IX Ogólnopolski Zlot tego klubu.
Do OSiR Wawrzkowizna przyjechało ponad 200 pojazdów Mitsubishi, ok 500 osób z całego kraju, spędziło weekend wśród fanów samochodów spod znaku trzech diamentów. Tegoroczny IX zlot był najliczniejszy w historii Klubu.
Oprócz fanów marki z kraju, przybyli pokazać swoje auta również goście z Niemiec oraz Wielkiej Brytanii.

Plan imprezy przewidywał mnóstwo zróżnicowanych atrakcji tak, aby każdy - bez względu na wiek - dobrze się bawił. Oficjalne rozpoczęcie Zlotu odbyło się w piątek o godz. 19.30 wspólnym ogniskiem i dyskoteką pod gołym niebem. Klubowicze uważali żeby nie przesadzić z zabawą, ponieważ kulminacyjnym dniem zlotu była sobota, która rozpoczynała się przejazdem kolumny po drogach regionu Bełchatowa. „Mitsubishi Drogami Bełchatowa” – tak nazwano paradę ponad 120 samochodów, które wzięły udział w przejeździe. Po powrocie na Wawrzkowiznę na Mitsumaniaków tradycyjnie czekały gry zespołowe, konkursy i świetna zabawa. Aby rodzice, którzy przyjechali ze swoimi pociechami mogli spokojnie się bawić nad zapewnieniem opieki i urozmaiceniem pobytu najmłodszych Mitsumaniaków czuwała firma animatorska. Do dyspozycji dzieci były dmuchane zamki, zjeżdżalnie oraz piłki wodne.

Pomimo dewizy klubu, która brzmi „Liczą się ludzie, a nie samochody” nie sposób nie wspomnieć o samochodach samych Klubowiczów - a było, co oglądać! Przyjechały praktycznie wszystkie modele Mitsubishi w tym jak zwykle budzące olbrzymie zainteresowanie auta oferowane wyłącznie na rynek japoński. Wśród nich znalazło się Mitsubishi FTO – auto niespotykane, z kierownicą po lewej stronie. Ten egzemplarz dzięki miłości do konkretnego modelu, został przystosowany do ruchu prawostronnego – jak można się było dowiedzieć, nie jest to jedyne takie auto w klubie a na pewno nie ostatnie. Mitsubishi Legnum głównie wersje VR4, – czyli japoński odpowiednik rodzinnego Galanta z niebagatelną mocą blisko 300KM – a wśród nich mocno modyfikowane egzemplarze członków Klubu z mocami przekraczającymi 500KM. Równie mocne, kompleksowo przebudowane Mitsubishi 3000GT w topowej wersji VR4, którego właściciel poświęcił ponad 3 lata na modyfikacje swojego auta. Wśród samochodów gości z Niemiec uwagę zwracał Mitsubishi Galant z tzw. „lambo doors”, czyli drzwiami otwieranymi do góry oraz Carisma z rozbudowanym systemem Car-Audio. Piękne pełnoletnie Mitsubishi L300 w wersji terenowej – auto praktycznie niespotykane na naszych drogach oraz inne starsze pojazdy wzbudzały większe zainteresowanie niż nowe Lancery EVO X. Niedoceniana i praktycznie nieznana flagowa limuzyna koncernu Mitsubishi lat 90 Sigma – zarówno w wersjach Europejskich jak i amerykańskiej Diamante, a także piękne Galanty, Lancery, Carismy, Colty, Space Stary, Outlandery i inne modele. Ponieważ Mitsubishi od lat jest obecne w sporcie motorowym również na IX zlocie nie mogło zabraknąć przedstawiciela tej dyscypliny sportu. Uczestnicy zlotu mieli możliwość dokładnego przyjrzenia się z mistrzowskiemu Lancerowi, którym, w barwach Ralliart Polska, Mariusz Stec z sukcesami startuje w tym sezonie w Górskich Samochodowych Mistrzostwach Polski.

Klubowicze przez cały zlot korzystali z możliwości bezpłatnego sprawdzenia auta przy pomocy komputera MUT, obsługiwanego przez autoryzowany serwis Mitsubishi Japan Motors. Japan Motors zadbał rownież o prezentację najnowszych modeli firmy dostępnych na naszym rynku. Niedzielny poranek, to przede wszystkim rozdanie nagród dla zwycięzców konkurencji zlotowych oraz dla zdobywców tytułów „Auto Zlotu 2011”, po czym nastąpiło oficjalne zakończenie.

IX Ogólnopolski Zlot Oficjalnego Klubu Mitsubishi „MitsuManiaki” Wawrzkowizna'2011 przeszedł już do historii! Do zobaczenia za rok, gdzie Japan Motors po raz kolejny ma zaszczyt być Głównym Sponsorem!

Salony Japan Motors:

Bielsko-Biała ul. Wyzwolenia 95 tel.: 33 827 00 00
Katowice al. Roździeńskiego 190 tel.: 32 200 99 01
Warszawa, Centrum Motoryzacyjne Toruńska ul Toruńska róg Krasnobrodzkiej tel.: 22 510 00 00